A10 2020 2 Del Www (2)

Zadnji vikend koledarskega poletja (17.–20.9.) se bo v Ljubljani, na čudoviti lokaciji ob Ljubljanici v bližini Cukrarne, odvil še 2. del festivala Ana Desetnica 2020 – Okvir poletja, ki bo tudi programsko tesno povezan z naravo. Eden od vrhuncev programa bo otvoritveni spektakel našega večletnega intermedijskega umetniškega projekta Reka sedmerih imensklenili pa ga bomo s podelitvijo nagrade URBana LJUBLjana 2020 za najboljšo predstavo slovenskih in v Sloveniji živečih uličnih ustvarjalcev. Zanjo se potegujejo zelo raznovrstne ulične predstave (gledališke, plesne, glasbene, cirkuške, akrobatske, ognjene), poleg teh pa si boste lahko ogledali še atraktivne nastope umetnikov iz Italije in Španije.

Na posameznem dogodku lahko sprejmemo omejeno število gledalcev, zato bomo na vseh festivalskih prizoriščih (park na Ambroževem trgu, travnik na Ambroževem trgu, kjer je stala Petrolova črpalka, podhod med obema deloma Cukrarne pri skate parku, nabrežje ob Vrazovem trgu, Športni park Poljane) pripravili avditorije s 60 sedišči, ki se bodo polnila po načelu, kdor prvi pride, prvi sede. Če si boste želeli ogledati predstave izven označenega prostora, vam tega ne bomo preprečili, vas pa pozivamo in naprošamo, da se obnašate odgovorno in samozaščitno ter upoštevate preventivne ukrepe (ohranjanje fizične distance, uporaba maske, razkuževanje rok). Za ogled predstav Razpoke v asfaltu in Čoln je potrebna predhodna prijava oziroma rezervacija na gledalisceanemonro@gmail.com, ki jih bomo sprejemali do zapolnitve prostih mest.

Ker menimo, da je v tem nenavadnem letu, ko sta ponudba kulturnih dogodkov in druženje v javnem prostoru zelo omejena, še posebej pomembno, da ostanemo zvesti svojemu poslanstvu, in urbane kotičke odpiramo za umetnost in ljudi, bomo festivalska prizorišča spet spremenili v Dnevno sobo pod milim nebom, načrtujemo pa tudi čisto pravi piknik (20.9. od 13.00 dalje v parku na Ambroževem trgu).

Del programa bo gostoval še v Šoštanju (16.9.), Novem mestu (18. in 19.9.) in Krškem (19.9.).

Prisrčno vabljeni, da vsaj za kratek čas postanete del ulične skupnosti, in se nam pridružite na potovanju po najrazličnejših imaginarnih svetovih, na katerem ne bo manjkalo zabavnih interakcij, smeha in prijetnega druženja. Ujemite in doživite zadnji val poletja na ulici in ga uokvirite skupaj z nami!

 

FESTIVALSKA PRIZORIŠČA V LJUBLJANI

PrizoriŠČa V Ljubljani

Ljubljana

Ura

18:00

Trajanje

30'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

CIRKUS KORONA

sosedsko gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

150'

Kje?

Fabianijev most

Nastopajoči

DNEVNA SOBA

Naslov predstave

ambient

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

35'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Norbert Busschers & Ramona Suresh (NIZ)

Naslov predstave

SHAKESPEARE ZA S SEBOJ

interaktivna pohodna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

45'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Dario Marodin (ITA)

Naslov predstave

EL BECHIN

horor komedija z lutkami

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

30'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Andrej Tomše in Luka Piletič (SLO)

Naslov predstave

DOBRO JUTRO

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

30'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Les Goulus (FRA)

Naslov predstave

KONJENIKI

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

35'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Norbert Busschers & Ramona Suresh (NIZ)

Naslov predstave

SHAKESPEARE ZA S SEBOJ

interaktivna pohodna predstava

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

30'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Gaia Matulli (ITA)

Naslov predstave

ZADENI ME V SRCE

klovnaža

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

40'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Silvia Viviani (SLO) & Lorenzo Zuffi (ITA)

Naslov predstave

DANTE 453

pohodni gledališki performans

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

40'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & Co. (SLO)

Naslov predstave

REKA SEDMERIH IMEN

interdisciplinarni umetniški spektakel

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

40'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Fadunito (ŠPA)

Naslov predstave

NE-MOBILNO

otroška klovnaža

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

150'

Kje?

Fabianijev most

Nastopajoči

DNEVNA SOBA

Naslov predstave

ambient

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

15'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Ulik Robotik (NEM)

Naslov predstave

BOG BOBNA

robotski šov

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

35'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

ZADNJI ULOV

interaktivna ekološka predstava

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

30'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Gaia Matulli (ITA)

Naslov predstave

ZADENI ME V SRCE

klovnaža

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

15'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Ulik Robotik (NEM)

Naslov predstave

BOG BOBNA

robotski šov

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

25'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Camerata Crostata (SLO)

Naslov predstave

CVETLIČNA RAPSODIJA

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

45'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Dario Marodin (ITA)

Naslov predstave

EL BECHIN

horor komedija z lutkami

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Teater Labaaz (NEM)

Naslov predstave

RAM – RANDOM ACT OF MUSIC

glasbena klovnaža

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

50'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Circo Pitanga (ŠVI)

Naslov predstave

POROČNE VRVI

cirkuško gledališče

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

120'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Drago Zadnikar (SLO)

Naslov predstave

ZELENA IGRALA

igrala in igre iz odpadnih materialov

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

45'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Katjuša Kovačič (SLO)

Naslov predstave

ZELENI ZAKLAD

gibalna delavnica za otroke

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

150'

Kje?

Fabianijev most

Nastopajoči

DNEVNA SOBA

Naslov predstave

ambient

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

40'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Fadunito (ŠPA)

Naslov predstave

NE-MOBILNO

otroška klovnaža

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Norbert Busschers & Ramona Suresh (NIZ)

Naslov predstave

SHAKESPEARE ZA S SEBOJ

interaktivna pohodna predstava

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

45'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Katjuša Kovačič (SLO)

Naslov predstave

ZELENI ZAKLAD

gibalna delavnica za otroke

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

20'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Eric Adonbila (GAN)

Naslov predstave

ŽEHTA

cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

30'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Danijela Zajc (SLO)

Naslov predstave

ETIDA ZA PREPARIRAN KLAVIR IN VRV

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

40'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Mr. Copini (ČIL)

Naslov predstave

HEROCK

glasbeni cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Norbert Busschers & Ramona Suresh (NIZ)

Naslov predstave

SHAKESPEARE ZA S SEBOJ

interaktivna pohodna predstava

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

30'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Les Goulus (FRA)

Naslov predstave

KONJENIKI

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

25'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Društvo IMPRO (SLO)

Naslov predstave

ULIČNI IMPRO KVIZ

improvizacijska predstava

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

40'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Silvia Viviani (SLO) & Lorenzo Zuffi (ITA)

Naslov predstave

DANTE 453

pohodni gledališki performans

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

50'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Sign Dance Collective & Transmitter Performance (VB)

Naslov predstave

MEDPROSTORI

inkluzivno gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

150'

Kje?

Fabianijev most

Nastopajoči

DNEVNA SOBA

Naslov predstave

ambient

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

50'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Circo Pitanga (ŠVI)

Naslov predstave

POROČNE VRVI

cirkuško gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

20'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Jakob Bergant (SLO)

Naslov predstave

KOSOVC II – NOVO UPANJE

cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

25'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Aerial Cirkus (SLO)

Naslov predstave

MIR OR

akrobatsko-plesna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

15'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Ulik Robotik (NEM)

Naslov predstave

BOG BOBNA

robotski šov

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

30'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Jurij Konjar (SLO)

Naslov predstave

GOLDBERGOVE VARIACIJE

plesni performans

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

35'

Kje?

Tu in tam

Nastopajoči

DES_KONECTAR (ŠPA)

Naslov predstave

SPOMINI

interaktivni pohodni eksperiment

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Teater Labaaz (NEM)

Naslov predstave

RAM – RANDOM ACT OF MUSIC

glasbena klovnaža

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

15'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Ulik Robotik (NEM)

Naslov predstave

BOG BOBNA

robotski šov

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

40'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Mr. Copini (ČIL)

Naslov predstave

HEROCK

glasbeni cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

15'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Mednarodna nagrada odličnosti

Naslov predstave

urbANA ljubljANA 2021

razglasitev zmagovalca

Ana Desetnica

Ura

21:45

Trajanje

25'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Gledališki pevski zbor (SLO)

Naslov predstave

UPS!

glasbena intervencija

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

35'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

KUD Ljud (SLO)

Naslov predstave

KAR SMO (BILI)

gledališko-plesna intervencija

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

30'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

CIRKUS KORONA (ANG)

sosedsko gledališče

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

40'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Fadunito (ŠPA)

Naslov predstave

NE-MOBILNO (ANG)

interaktivni pohodni eksperiment

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Teater Labaaz (NEM)

Naslov predstave

RAM – RANDOM ACT OF MUSIC (ANG)

glasbena klovnaža

Ana Desetnica

Maribor

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Čupakabra (SLO)

Naslov predstave

KUFR BAND

glasbeni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

30'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

CIRKUS KORONA

sosedsko gledališče

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

30'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Danijela Zajc (SLO)

Naslov predstave

ETIDA ZA PREPARIRAN KLAVIR IN VRV

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

20'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Eric Adonbila (GAN)

Naslov predstave

ŽEHTA

cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

20'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Jakob Bergant (SLO)

Naslov predstave

KOSOVC II – NOVO UPANJE

cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

35'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

KD Priden možic (SLO)

Naslov predstave

POČIVAJTE V MIRU

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

35'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Mismo nismo (SLO)

Naslov predstave

ŽONGLERSKI KONCERT

eksperimentalni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

35'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

ZADNJI ULOV

interaktivna ekološka predstava

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

35'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Teater Labaaz (NEM)

Naslov predstave

RAM – RANDOM ACT OF MUSIC

glasbena klovnaža

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

40'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Mr. Copini (ČIL)

Naslov predstave

HEROCK

glasbeni cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

UnderTree (SLO)

Naslov predstave

IZRUVANI

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

25'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Društvo IMPRO (SLO)

Naslov predstave

ULIČNI IMPRO KVIZ

improvizacijska predstava

Ana Desetnica

Zemljevid Aninih mest

Hvala za podporo in sodelovanje