Z23

Mednarodna nagrada odličnosti

urbANA ljubljANA / URBana LJUBLJana


Ob 20. obletnici festivala Ana Desetnica (2017) smo v Ljubljani začeli tradicijo podeljevanja mednarodne nagrade za odličnost na področju sodobnih performativnih uličnih umetnosti.

Bienalno jo podeljujemo za najboljšo predstavo mednarodnih (urbANA ljubljANA) ter slovenskih oziroma v Sloveniji živečih/delujočih uličnih ustvarjalcev in/ali umetniških skupin (URBana LJUBLJana).

 

NAGRADA

  • Plaketa odličnosti.
  • Denarna nagrada v višini 2000 EUR.

NAMEN

  • Spodbuditi produkcijo kvalitetnih uličnih predstav, ki so igralsko močne, inovativne in zahtevne do sebe ter do publike; predstav, ki znajo uporabiti ulico kot performativni prostor, in ki – glede na svojo specifiko – znajo in zmorejo vključiti tudi občinstvo.
  • Zagotoviti večjo prepoznavnost ustvarjalcev na področju sodobnih performativnih uličnih ustvarjalcev v najširšem mednarodnem prostoru.
  • Zagotoviti večji ugled in referenčnost sodobnih performativnih uličnih umetnosti.

ŽIRIJA

  • 4 mednarodno kvalificirani in referenčni strokovnjaki na področju sodobnih performativnih uličnih umetnosti (festivalski selektorji, kulturni menedžerji, performerji, pedagogi…).
  • 1 predstavnik občinstva oziroma t. i. glas ljudstva..

Kontakt

Goro Osojnik
goro.anamonro@gmail.com
041 723 146

Polona Prosen
polona.anamonro@gmail.com
031 874 443