FESTIVALSKI PROGRAM

 

LEGENDA K PROGRAMU

*P2P = predstava je del internega strokovnega programa za umetnike (Ljubljana, 27.-29.6.).

*URBana LJUBLJana 2022 = predstava je uvrščena v finalni izbor za mednarodno nagrado odličnosti (Ljubljana, 29.6.-3.7.).

*SIMS 2.5 = predstavo si boste lahko ogledali v neposrednem spletnem prenosu na SIMS 2.5 (sims.anamonro.si).

Ljubljana (Ambrožev park, pri Cukrarni + spektakel na Tromostovju)

Ura

09:45

Trajanje

30'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Duo Slavica (SLO)

Naslov predstave

DOBRO JUTRO / GOOD MORNING (P2P)

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

09:45

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Piotr Chlipalski (POL)

Naslov predstave

SAMEC PIOTR / BACHELOR PIOTR (P2P)

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

09:45

Trajanje

40'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Peter Sweet & Leonie Baker (UK/USA)

Naslov predstave

NESPAMETNA POGUBA / FOOLISH DOOM (P2P & SIMS 2.5)

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

40'

Kje?

Tromostovje

Nastopajoči

eVenti Verticali (ITA)

Naslov predstave

QUADRO (otvoritveni spektakel / opening spectacle) (SIMS 2.5)

zračni spektakel

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

40'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Danijela Zajc (SLO)

Naslov predstave

ETIDA ZA PREPARIRAN KLAVIR IN VRV / ETUDE FOR PREPARED PIANO AND ROPE (URBana LJUBLJana 2022)

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

40'

Kje?

Med Cukrarnama

Nastopajoči

Peter Sweet & Leonie Baker (UK/USA)

Naslov predstave

NESPAMETNA POGUBA / FOOLISH DOOM

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

25'

Kje?

Ambrožev park (zahod)

Nastopajoči

Anja Bezlova / Mosquito Theater (SLO)

Naslov predstave

MAJDINA VEČERNA ŠOLA / MAJDA’S NIGHT SCHOOL (URBana LJUBLJana 2022)

interaktivna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

25'

Kje?

Ambrožev park (zahod)

Nastopajoči

Andrej Tomše (SLO)

Naslov predstave

PO KLOBUK / GET THE HAT (URBana LJUBLJana 2022)

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:45

Trajanje

45'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Bratri v tricku (CZE)

Naslov predstave

SMUČARSKA ODISEJA / SKI ODISSEY

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

20'

Kje?

Med Cukrarnama

Nastopajoči

Plesna šola Kazina (SLO)

Naslov predstave

IGRA V IGRI / LET’S PLAY

plesna predstava

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

20'

Kje?

Ambrožev park (zahod)

Nastopajoči

Tomaž Lapajne Dekleva (SLO)

Naslov predstave

MILENA ZUPANČIČ V TEJ PREDSTAVI NE IGRA… / MILENA ZUPANČIČ DOES NOT PERFORM IN THIS SHOW…

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:45

Trajanje

30'

Kje?

Ambrožev park (vzhod)

Nastopajoči

Globus Hystericus (SLO/USA)

Naslov predstave

SANJE ULIČARJEV / BUSKER’S DREAM

ulični variete

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

25'

Kje?

Med Cukrarnama

Nastopajoči

Društvo IMPRO (SLO)

Naslov predstave

ULIČNI KVIZ / STREET QUIZ (URBana LJUBLJana 2022)

improvizacijska predstava

Ana Desetnica

Ura

21:15

Trajanje

60'

Kje?

Za Galerijo Cukrarna

Nastopajoči

Teatro Matita (SLO)

Naslov predstave

MESARICA / MEAT AXE

intermedijski lutkovni kabaret

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

45'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Bratri v tricku (CZE)

Naslov predstave

SMUČARSKA ODISEJA / SKI ODISSEY

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

40'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & Co. (SLO)

Naslov predstave

REKA SEDMERIH IMEN (1. DEL) / THE RIVER OF SEVEN NAMES (PART 1)

interdisciplinarna predstava o(b) Ljubljanici

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park (zahod)

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

ZADNJI ULOV / THE LAST CATCH (URBana LJUBLJana 2022)

interaktivna ekološka predstava

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

35'

Kje?

Med Cukrarnama

Nastopajoči

Cronopia (ARG)

Naslov predstave

MAROMAS

cirkuška predstava

Ana Desetnica

Ura

19:45

Trajanje

35'

Kje?

Za Galerijo Cukrarna

Nastopajoči

Cie Dyptik (FRA)

Naslov predstave

DE-KONSTRUKCIJA / D-CONSTRUCTION

hip hop plesna predstava

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

25'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Dana Auguštin (CRO/SLO)

Naslov predstave

DEJANJE (IZ) LJUBEZNI / ACT OF LOVE

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

20:15

Trajanje

60'

Kje?

Ambrožev park (zahod) - zbirno mesto za kolesarski ogled

Nastopajoči

Faber Teater (ITA)

Naslov predstave

KOMAR IN ŠAMPION / THE MOSQUITO AND THE CHAMPION

potujoča kolesarska predstava

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

15'

Kje?

Med Cukrarnama

Nastopajoči

Tjaž Juvan (SLO)

Naslov predstave

GLASBENA MIZA / MUSIC TABLE

delo v nastajanju

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

35'

Kje?

Stara pumpa - ogled predstave iz Katalonije preko platforme SIMS 2.5

Nastopajoči

DES_KONECTAR (ŠPA)

Naslov predstave

SPOMINI / MEMORIES (SIMS 2.5)

interaktivni pohodni eksperiment

Ana Desetnica

Ura

21:15

Trajanje

50'

Kje?

Med Cukrarnama

Nastopajoči

TOLPA (SLO)

Naslov predstave

STARI IN DRZNI / OLD AND BOLD (URBana LJUBLJana 2022)

lutkovni variete

Ana Desetnica

Ura

21:45

Trajanje

30'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

KD Bežigrad (SLO)

Naslov predstave

DOLINAODMEVA / THE ECHOING VALLEY

glasbeni nastop

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park (zahod)

Nastopajoči

KD Priden možic, Čupakabra & Šlosart (SLO)

Naslov predstave

SODRGA / RIFF-RAFF (URBana LJUBLJana 2022 & SIMS 2.5)

ognjena predstava

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

180'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Vintage Petruša (SLO)

Naslov predstave

POP-UP BUTIK / POP-UP STORE

pop-up butik

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

180'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Mladi zmaji (SLO)

Naslov predstave

LJUBA & DRAGO

mobilni mladinski center

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

180'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Amelie Vintage (SLO)

Naslov predstave

POP-UP BUTIK / POP-UP STORE

pop-up butik

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

180'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Založba Sanje (SLO)

Naslov predstave

KNJIGARNA V PARKU / BOOKSTORE IN PARK

stojnica s knjigami

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

35'

Kje?

Med Cukrarnama

Nastopajoči

Čarovniški blues (SLO)

Naslov predstave

MAGIČNA KNJIGA / MAGIC BOOK

predstava za otroke

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

2 x 20-25'

Kje?

Avtobus Ljuba in Drago

Nastopajoči

Katarina Nahtigal (SLO)

Naslov predstave

RDEČA NIT / STORYTELLING

pripovedovanje pravljic za otroke

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Piotr Chlipalski (POL)

Naslov predstave

SAMEC PIOTR / BACHELOR PIOTR

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

30'

Kje?

Ambrožev park (zahod)

Nastopajoči

Duo Slavica (SLO)

Naslov predstave

DOBRO JUTRO / GOOD MORNING

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:45

Trajanje

45'

Kje?

Med Cukrarnama

Nastopajoči

Mismo Nismo (SLO)

Naslov predstave

ŽONGLERSKI KONCERT / JUGGLE CONCERT (URBana LJUBLJana 2022)

provokativni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

35'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Mencho Sosa (ARG)

Naslov predstave

NOGOMETNI CIRKUS / THE FOOTBALL CIRCUS

nogometno-cirkuška predstava

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

35'

Kje?

Za Galerijo Cukrarna

Nastopajoči

Circo Carpa Diem (ITA)

Naslov predstave

SLADKO SLANO / SWEET ‘N’ SALTY

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

20'

Kje?

Ambrožev park (zahod)

Nastopajoči

Mitja Lovše (SLO)

Naslov predstave

G. SEBALD MESEČINA SE SKUŠA SAMOUKINITI / MR. SEBALD MOOLIGHT WANTS TO CANCEL HIMSELF

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:15

Trajanje

25'

Kje?

Med Cukrarnama

Nastopajoči

Čupakabra (SLO)

Naslov predstave

KUFRBAND (URBana LJUBLJana 2022)

glasbeno-cirkuška predstava

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

60'

Kje?

Ambrožev park (zahod) - zbirno mesto za kolesarski ogled

Nastopajoči

Faber Teater (ITA)

Naslov predstave

KOMAR IN ŠAMPION / THE MOSQUITO AND THE CHAMPION

potujoča kolesarska predstava

Ana Desetnica

Ura

21:15

Trajanje

35'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Mencho Sosa (ARG)

Naslov predstave

NOGOMETNI CIRKUS / THE FOOTBALL CIRCUS

nogometno-cirkuška predstava

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

35'

Kje?

Za Galerijo Cukrarna

Nastopajoči

Circo Carpa Diem (ITA)

Naslov predstave

SLADKO SLANO / SWEET ‘N’ SALTY

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

40'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & Co. (SLO)

Naslov predstave

REKA SEDMERIH IMEN (2. DEL) / THE RIVER OF SEVEN NAMES (PART 2) (SIMS 2.5)

interdisciplinarna predstava o(b) Ljubljanici

Ana Desetnica

Ura

10:30

Trajanje

120'

Kje?

Ambrožev park (vzhod)

Nastopajoči

Drago Zadnikar (SLO)

Naslov predstave

ZELENA IGRALA / GREEN PLAYGROUND

igrala in igre iz odpadnih materialov

Ana Desetnica

Ura

11:00

Trajanje

3 x 15'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Jakob Bergant (SLO)

Naslov predstave

CIRKUS NA PEDALA / PEDAL CIRCUS

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

11:30

Trajanje

20'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

URBana LJUBLJana 2022 – PODELITEV NAGRADE / AWARD CEREMONY

Ana Desetnica

Ura

12:00

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park (vzhod)

Nastopajoči

Mismo Nismo (SLO)

Naslov predstave

MISIJA ŠOTOR / MISSION: TENT!

cirkuške intervencije

Ana Desetnica

Ura

12:30

Trajanje

30'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Pivo in čevapi (SLO)

Naslov predstave

BALKAN BRASS BAND

glasbeni koncert

Ana Desetnica

Ura

13:00

Trajanje

45'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

IGRE KARTONOV / GAME OF CARDBOARDS

ulična družabna igra

Ana Desetnica

Ura

13:30

Trajanje

30'

Kje?

Stara pumpa

Nastopajoči

Pivo in čevapi (SLO)

Naslov predstave

BALKAN BRASS BAND

glasbeni koncert

Ana Desetnica

Logatec

Ura

10:30

Trajanje

25'

Kje?

Rovte

Nastopajoči

Camilo Acosta Mendoza (COL)

Naslov predstave

CLAMYO (SIMS 2.5)

interaktivna intervencija

Ana Desetnica

Ura

11:00

Trajanje

35'

Kje?

Rovte

Nastopajoči

Mencho Sosa (ARG)

Naslov predstave

NOGOMETNI CIRKUS / THE FOOTBALL CIRCUS

nogometno-cirkuška predstava

Ana Desetnica

Ura

16:30

Trajanje

25'

Kje?

Laze

Nastopajoči

Camilo Acosta Mendoza (COL)

Naslov predstave

CLAMYO

interaktivna intervencija

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

35'

Kje?

Laze

Nastopajoči

Mencho Sosa (ARG)

Naslov predstave

NOGOMETNI CIRKUS / THE FOOTBALL CIRCUS

nogometno-cirkuška predstava

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

25'

Kje?

Hotedrščica

Nastopajoči

Camilo Acosta Mendoza (COL)

Naslov predstave

CLAMYO

interaktivna intervencija

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

35'

Kje?

Hotedrščica

Nastopajoči

Mencho Sosa (ARG)

Naslov predstave

NOGOMETNI CIRKUS / THE FOOTBALL CIRCUS

nogometno-cirkuška predstava

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

3 x 15'

Kje?

Pri Logaškem gradu

Nastopajoči

Jakob Bergant (SLO)

Naslov predstave

CIRKUS NA PEDALA / PEDAL CIRCUS

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

45'

Kje?

Pri Logaškem gradu

Nastopajoči

Bratri v tricku (CZE)

Naslov predstave

SMUČARSKA ODISEJA / SKI ODISSEY

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

35'

Kje?

Pri Logaškem gradu

Nastopajoči

Cirkultura (CRO)

Naslov predstave

LAS CALAVERAS

ognjena predstava

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

25'

Kje?

Pri Logaškem gradu

Nastopajoči

Dana Auguštin (CRO/SLO)

Naslov predstave

DEJANJE (IZ) LJUBEZNI / ACT OF LOVE

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

40'

Kje?

Pri Logaškem gradu

Nastopajoči

Peter Sweet & Leonie Baker (UK/USA)

Naslov predstave

NESPAMETNA POGUBA / FOOLISH DOOM

ulično gledališče

Ana Desetnica

Zemljevid Aninih mest