Megafon

Gledališče Ane Monro (SLO)

Leta 2017 smo na Ani Desetnici v Ljubljani začeli tradicijo podeljevanja nagrade odličnosti za dosežke na področju uličnega gledališča, ki jo bo mednarodna žirija bienalno podeljevala za najboljšo ulično predstavo mednarodnih ustvarjalcev (urbANA ljubljANA) in za najboljšo predstavo slovenskih oziroma v Sloveniji živečih uličnih umetnikov (URBana LJUBLJana). Letos bo potekal natečaj za nagrado urbANA ljubljANA 2019, za katero se potegujejo tri umetniške skupine: Turas Theatre Collective iz Irske, Fanni Raghman Anni iz Tunizije in O Quel Dommage iz Belgije. Prejemnika nagrade bo spet izbrala mednarodna žirija, ki jo sestavljajo štirje mednarodno priznani strokovnjaki: Goro Osojnik (direktor festivala Ana Desetnica, SLO), Lucy Medlycott (direktorica Irish Street Arts & Circus and Spectacle Network, IRL), Bruno Costa (direktor festival Imaginarius, POR) in Alenka Marinič (akademsko izobražena ulična umetnica in pedagoginja, SLO). Peti član žirije in predstavnik občinstva, ki bo zastopal t. i. glas ljudstva, bo letos Matej Štalcer.


The international jury will choose the best street performance by international street artists. The contestents for the urbANA ljubljANA 2019 award of excellence are: TurasTheatre Collective(IRL), Fanni Raghman Anni (TUN) in O Quel Dommage (BEL). Members of international jury are: Goro Osojnik (Ana Desetnica festival, SLO), Lucy Medlycott (Irish Street Arts & Circus and Spectacle Network, IRL), Bruno Costa (Imaginarius festival, POR) and Alenka Marinič (an academic street artist and mentor, SLO). The voice of audience will be represented by the fifth member of the jury and one of Ana Desetnica’s best friend, Matej Štalcer.

 

VEČ INFORMACIJ / MORE INFO

Kamnik

Ankaran

Radovljica

Šoštanj

Nova Gorica

Krško

Novo mesto

Sežana

Celje

Škofja Loka

Ilirska Bistrica

Maribor

Radovljica

Gornja Radgona

Maribor (Ana Desetnica na Lentu)

Ura

19:00

Trajanje

40'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Sam Sebastian

Naslov predstave

BISTROT DE MAGIE

družinski magic show

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

40'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Plesalci plesne šole Kazina

Naslov predstave

ONI

plesna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

60'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Anja Bezlova

Naslov predstave

MAJDA Z MENGŠA

interaktivna intervencija

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

40'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Abraham Thill (AUT)

Naslov predstave

DIABOLISSIMO

žonglerski šov z diabolom

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

30'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Čupakabra

Naslov predstave

ŠOLA ZA ZMAJE

cirkuško gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

180'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Drago Zadnikar

Naslov predstave

ZELENA IGRALA

igrala in igre iz odpadnih materialov

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

25'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Tolpa Lutkalica

Naslov predstave

STARI IN DRZNI

predstava z lutkami

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

40'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Abraham Thill (AUT)

Naslov predstave

DIABOLISSIMO

žonglerski šov z diabolom

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

35'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Cirkultura (HRV)

Naslov predstave

LAS CALAVERAS

predstava z ognjem

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

45'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Camilo Acosta Mendoza

Naslov predstave

CLAMYO

interaktivna animacija

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

35'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro

Naslov predstave

ZADNJI ULOV

interaktivna ekološka predstava

Ana Desetnica