Gledališče Ane Monro (SLO) z gosti

Vse več evropskih uličnih festivalov se širi oziroma seli iz tradicionalnih javnih prostorov v središčih mest v stanovanjske četrti. To je tudi dolgoročna prostorska in programska strategija oziroma vizija Ane Desetnice, v okviru katere bomo zato tako na simbolni kot konkretni ravni letos povezali center in/s Šiško. Vabljeni, da se pridružite javni razpravi o njeni prihodnosti.

P. S.: Z veseljem in ponosom sporočamo, da nam je uspelo pripomoči k temu, da bo na posvetu prisoten tudi Juliy Morozov, prijatelj in sodelavec iz Ukrajine, ki mu je kljub vojni – s pomočjo vabil v Slovenijo (med drugim tudi ljubljanskega župana, g. Zorana Jankoviča, za kar smo mu zelo hvaležni) –  uspel “preboj” preko meje s Poljsko. Posredoval nam bo svoje izkušnje, saj s kulturnim in socialnim centrom Shelter Plus že desetletja deluje(jo) v sosekah mesta Krivvy Rih v Ukrajini. Po posvetu pa bo z veseljem povedal tudi kaj o aktualnem življenju in situaciji v vojni Ukrajini.

 

Many European street festivals are expanding or moving from traditional public spaces in city centers to residential districts. You are invited to join the public debate on this topic.

 

 

 

LJUBLJANA

Ura

10:00

Trajanje

40'

Kje?

park Zvezda

Nastopajoči

Ana Monro & Cirkusfera (SLO/SER)

Naslov predstave

40-60 / 40-60

cirkuško gledališče

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

soseska Novo Brdo (pri paviljonu)

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & GPZ (SLO)

Naslov predstave

VESELO NA DELO / HAPPY WORKERS

vokalna intervencija

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica (Galerija Kresija)

Nastopajoči

Quoz a’Durac (CRO)

Naslov predstave

STATIVE / GOALPOSTS

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

soseska Novo Polje (pri knjižnici)

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & GPZ (SLO)

Naslov predstave

VESELO NA DELO / HAPPY WORKERS

vokalna intervencija

Ana Desetnica

Ura

22:00

Trajanje

40'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & Co. (SLO)

Naslov predstave

REKA SEDMERIH IMEN / THE RIVER OF SEVEN NAMES

interdisciplinarna predstava o(b) Ljubljanici

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

naselje Španski borci (pri skupnostnem centru Borc)

Nastopajoči

Tris (SLO/COL/ETH)

Naslov predstave

ENA+ENA=TRI / ONE+ONE=THREE

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

40'

Kje?

park Zvezda

Nastopajoči

Ana Monro & Cirkusfera (SLO/SER)

Naslov predstave

40-60 / 40-60

cirkuško gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

70'

Kje?

pred Mestno hišo

Nastopajoči

Faber Teater (ITA)

Naslov predstave

ŠAMPION IN KOMAR / THE CHAMPIONSHIP AND THE MOSQUITO

popotna predstava na kolesih

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

30'

Kje?

Stritarjeva ulica (zbirno mesto)

Nastopajoči

KUD Ljud (SLO)

Naslov predstave

INVAZIJA / THE INVASION

interaktivna intervencija

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

40'

Kje?

gledališka pasaža na Čopovi

Nastopajoči

Senke i oblaci (MKD)

Naslov predstave

POROKE ŽIVALI IN STVARI / WEDDINGS OF ANIMALS AND THINGS

senčno gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

40'

Kje?

Stritarjeva ulica (Galerija Kresija)

Nastopajoči

Cesar Mostacho (CHI)

Naslov predstave

RAVNOVESJE / BALANCE

klovnaža

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

35'

Kje?

Park slovenske reformacije

Nastopajoči

Globus Hystericus (SLO)

Naslov predstave

SANJE ULIČARJEV: PESEM ZA PARK / STREET ARTISTS’ DREAM: A POEM FOR PARK

varietejska ulična predstava

Ana Desetnica

Ura

21:15

Trajanje

30'

Kje?

ploščad pred Figovcem

Nastopajoči

Društvo IMPRO (SLO)

Naslov predstave

ULIČNI KVIZ / STREET QUIZ

improvizacijska predstava

Ana Desetnica

Ura

22:00

Trajanje

45'

Kje?

Park slovenske reformacije

Nastopajoči

One Two Many (HUN)

Naslov predstave

SKUPAJVTEM / INTHISTOGETHER

eksperimentalni cirkus

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

70'

Kje?

pred Mestno hišo

Nastopajoči

Faber Teater (ITA)

Naslov predstave

ŠAMPION IN KOMAR / THE CHAMPIONSHIP AND THE MOSQUITO

popotna predstava na kolesih

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

Štepanjsko naselje (končna postaja LPP 5 & 9)

Nastopajoči

Tris (SLO/COL/ETH)

Naslov predstave

ENA+ENA=TRI / ONE+ONE=THREE

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

180'

Kje?

pred Mestno galerijo

Nastopajoči

Sienta la Cabeza (ESP)

Naslov predstave

DA TI GREDO LASJE POKONCI / GET YOUR HEAD TOGETHER

frizerski šov ob glasbi

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

50'

Kje?

Stritarjeva ulica (zbirno mesto)

Nastopajoči

Mileta Cvijanović – Cigo (CRO)

Naslov predstave

CIGO POTUJOČI ORKESTER / CIGO ONE MAN BAND

pohodna glasbena komedija

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica (Galerija Kresija)

Nastopajoči

Mobil & Voorsluis (NED)

Naslov predstave

PRAV / REAL

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

park Zvezda

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

ZADNJI ULOV / THE LAST CATCH

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

35'

Kje?

ploščad pred Figovcem

Nastopajoči

Teatro Pachuco / Cie. Giolisu (BEL)

Naslov predstave

NASPROTJE ENEGA / THE OPPOSITE OF A

plesno gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

45'

Kje?

Stritarjeva ulica (zbirno mesto)

Nastopajoči

Adrian Schwartzstein & Jurate Sirvyte Rukstele (ESP/LIT)

Naslov predstave

PRISPELA / ARRIVED

popotna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

120'

Kje?

Park slovenske reformacije

Nastopajoči

Ana Desetnica & prijatelji (SLO)

Naslov predstave

POTOHOD & SLAVNOSTNA OTVORITEV V ŠIŠKI / FESTIVAL ROAD TRIP

velika festivalska povorka

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Quoz a’Durac (CRO)

Naslov predstave

STATIVE / GOALPOSTS

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

30'

Kje?

Park slovenske reformacije

Nastopajoči

Duo Slavica (SLO)

Naslov predstave

DOBRO JUTRO / GOOD MORNING

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

22:00

Trajanje

25'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

KD Priden Možic (SLO)

Naslov predstave

TROL / TROLL

kurjaža

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

45'

Kje?

Stritarjeva ulica (zbirno mesto)

Nastopajoči

Adrian Schwartzstein & Jurate Sirvyte Rukstele (ESP/LIT)

Naslov predstave

PRISPELA / ARRIVED

popotna predstava

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

50'

Kje?

park na Gorazdovi ulici v Šiški

Nastopajoči

Mileta Cvijanović – Cigo (CRO)

Naslov predstave

CIGO POTUJOČI ORKESTER / CIGO ONE MAN BAND

pohodna glasbena komedija

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

180'

Kje?

park na Gorazdovi ulici v Šiški

Nastopajoči

Sienta la Cabeza (ESP)

Naslov predstave

A SE GREMO FRIZERJE? / HAIRDRESSING WORKSHOP

frizerska delavnica

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

35'

Kje?

park na Gorazdovi ulici v Šiški

Nastopajoči

Rok Kušlan (SLO)

Naslov predstave

4 ZGODBE LITOSTROJSKIH ZELENIC

sprehod po domišljijski poti

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

park na Gorazdovi ulici v Šiški

Nastopajoči

Jurij Torkar (SLO)

Naslov predstave

ZDRAVKO IN NJEGOV JOGA TEČAJ DUHOVNE PRERODITVE / ZDRAVKO AND HIS JOGA CLASS OF SPIRITUAL REBIRTH

interaktivna lutkovna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

35'

Kje?

travnik ob Gorazdovi ulici v Šiški

Nastopajoči

Fabla Collective (SLO)

Naslov predstave

ALI PTICE SANJAJO O LETENJU? / DO BIRDS DREAM OF FLYING?

gibalna predstava

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

40'

Kje?

podhod pod Celovško cesto

Nastopajoči

Senke i oblaci (MKD)

Naslov predstave

POROKE ŽIVALI IN STVARI / WEDDINGS OF ANIMALS AND THINGS

senčno gledališče

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

20'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Tomaž Lapajne Dekleva (SLO)

Naslov predstave

MILENA ZUPANČIČ V TEJ PREDSTAVI NE IGRA / MILENA ZUPANČIČ DOES NOT PERFORM IN THIS SHOW

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

30'

Kje?

travnik za Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Čupakabra (SLO)

Naslov predstave

ŠOLA ZA ZMAJE / DRAGON SCHOOL

ognjena veseloigra

Ana Desetnica

Ura

22:00

Trajanje

40'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Danijela Zajc (SLO)

Naslov predstave

GRAVITACIJA PERSPEKTIVE / GRAVITY OF PERSPECTIVE

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica (zbirno mesto)

Nastopajoči

Teatro Pachuco (BEL)

Naslov predstave

ČLOVEK SAKSOFON / SAXOPHONE MAN

pohodna predstava

Ana Desetnica

Ura

11:00

Trajanje

90'

Kje?

Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad 1 v Šiški)

Naslov predstave

O PRIHODNOSTI FESTIVALOV / ON THE FUTURE OF FESTIVALS

simpozij

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

50'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Mileta Cvijanović – Cigo (CRO)

Naslov predstave

CIGO POTUJOČI ORKESTER / CIGO ONE MAN BAND

pohodna glasbena komedija

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

180'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Sienta la Cabeza (ESP)

Naslov predstave

A SE GREMO FRIZERJE? / HAIRDRESSING WORKSHOP

frizerska delavnica

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

35'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

KUD Ljud (SLO)

Naslov predstave

KAKO JE NASTAL SVET? / HOW THE WORLD CAME TO BE?

otroška predstava

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Teatro Pachuco / Cie. Giolisu (BEL)

Naslov predstave

NASPROTJE ENEGA / THE OPPOSITE OF A

plesno gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Jurij Torkar (SLO)

Naslov predstave

ZDRAVKO IN NJEGOV JOGA TEČAJ DUHOVNE PRERODITVE / ZDRAVKO AND HIS JOGA CLASS OF SPIRITUAL REBIRTH

interaktivna lutkovna predstava

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

35'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Quoz a’Durac (CRO)

Naslov predstave

STATIVE / GOALPOSTS

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

45'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Adrian Schwartzstein & Jurate Sirvyte Rukstele (ESP/LIT)

Naslov predstave

PRISPELA / ARRIVED

popotna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:15

Trajanje

35'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Mobil & Voorsluis (NED)

Naslov predstave

PRAV / REAL

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

40'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Cesar Mostacho (CHI)

Naslov predstave

RAVNOVESJE / BALANCE

klovnaža

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

30'

Kje?

travnik za Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Silvia Viviani & Jonas Tomšič (SLO/ITA)

Naslov predstave

SAMO BESEDE – PAROLE PAROLE / JUST WORDS

glasbeno-gledališka predstava

Ana Desetnica

Ura

22:00

Trajanje

25'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Flare performance (AUT)

Naslov predstave

PLES LETEČIH OGNJEV / DANCE OF THE FLYING FIRE

predstava z ognjem

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

210'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & Ana Desetnica (SLO)

Naslov predstave

PODRUŽIMO SE! / LET’S HANG OUT!

Ana Desetnica

ra

RADOVLJICA

ŠOŠTANJ