Ljubljanske Zgodbe

Gledališče Ane Monro

Ljubljanske zgodbe so zabavna in poučna pohodna predstava, ki se odvija od Gornjega in Starega trga prek Ulice na Grad, Rožne ulice in v okolici ter v javnem zaklonišču pod Ljubljanskim gradom. To so predeli mesta, ki jih klasični turistični ogledi običajno prezrejo; sploh zaklonišče je obiskovalcem zelo skrito in do njega celo ni možen prost dostop.

Med ekskluzivnim sprehodom skozi te urbane prostore ulični umetniki odigrajo interaktivne prizore iz zgodovinsko pomembnih obdobij, v katerih vas bodo popeljali v čas Napoleona in Ilirskih provinc, v obdobje druge svetovne vojne in okupirane Ljubljane, ko je mesto obdajala bodeča žica, v čas bratstva in edinosti, in celo na ples s Povodnim možem. Približali vam bodo tudi protestantskega duha in ideje tistega časa, ponudili izkušnjo rušilnega potresa in nazadnje še razkrili resnico o trenutnem stanju duha v mestu.


Predstava se začenja pod lestencem pred cerkvijo sv. Florijana na Gornjem trgu in jo odigramo v vsakem vremenu. 

Število mest za ogled predstave je omejeno, zato so potrebne predhodne prijave na gledalisceanemonro@gmail.com. Sprejemamo jih do 15.00 na dan uprizoritve.

VSTOPNINE NI, vas bodo pa umetniki nagovorili za IZSTOPNINO (priporočeni prispevek je 10 EUR za odraslo osebo).

Ljubljana

Ura

16:30

Trajanje

30'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Sound de Secà (ŠPA)

Naslov predstave

POSSÉ

ritmično-tolkalska predstava

Ana Desetnica

Ura

17:15

Trajanje

25'

Kje?

park na Ambroževem trgu

Nastopajoči

Društvo IMPRO

Naslov predstave

ULIČNI IMPRO KVIZ

improvizacijska predstava

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

40'

Kje?

med obema Cukrarnama

Nastopajoči

Plesalci plesne šole Kazina

Naslov predstave

ONI (nagrada URBana LJUBLJana 2020)

plesna predstava

Ana Desetnica

Ura

18:45

Trajanje

30'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Sound de Secà (ŠPA)

Naslov predstave

POSSÉ

ritmično-tolkalska predstava

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

35'

Kje?

park na Ambroževem trgu

Nastopajoči

Globus Hystericus

Naslov predstave

POT V TADAM (nagrada URBana LJUBLJana 2020)

ulično-gledališka pustolovščina

Ana Desetnica

Ura

20:15

Trajanje

30'

Kje?

med obema Cukrarnama

Nastopajoči

Simone Riccio (ITA)

Naslov predstave

UP!

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

21:00

Kje?

nabrežje pri Vrazovem trgu

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & Co.

Naslov predstave

REKA SEDMERIH IMEN

Ana Desetnica

Ura

15:00

Trajanje

120'

Kje?

drugje

Nastopajoči

Camilo Acosta Mendoza (KOL)

Naslov predstave

RAZPOKE V ASFALTU (nagrada URBana LJUBLJana 2020 & rezervacija)

avtobiografska tura

Ana Desetnica

Ura

17:15

Trajanje

25'

Kje?

park na Ambroževem trgu

Nastopajoči

Aerial Circus

Naslov predstave

MIROR (nagrada URBana LJUBLJana 2020)

akrobatska ulična predstava

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

med obema Cukrarnama

Nastopajoči

Gulio Masieri (ITA)

Naslov predstave

ŽIVA SLIKA

slikanje z ritmično spremljavo

Ana Desetnica

Ura

18:45

Trajanje

15'

Kje?

stara črpalka

Nastopajoči

KUD Ljud (Grega Močivnik in Nina Vombergar)

Naslov predstave

SRČEVA DVOJKA

ulična klovnada

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

25'

Kje?

park na Ambroževem trgu

Nastopajoči

Camerata Crostata

Naslov predstave

CVETLIČNA RAPSODIJA

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:15

Trajanje

30'

Kje?

med obema Cukrarnama

Nastopajoči

Simone Riccio (ITA)

Naslov predstave

UP!

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

40'

Kje?

nabrežje pri Vrazovem trgu

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & Co.

Naslov predstave

REKA SEDMERIH IMEN

otvoritveni spektakel interdisciplinarnega umetniškega projekta

Ana Desetnica

Ura

16:30

Trajanje

35'

Kje?

drugje

Nastopajoči

Kolektiv Tretja roka

Naslov predstave

ČOLN (nagrada URBana LJUBLJana & rezervacija)

ulična pustolovščina

Ana Desetnica

Ura

17:15

Trajanje

30'

Kje?

park na Ambroževem trgu

Nastopajoči

Vitkar & KD Priden Možic

Naslov predstave

CIRKUS NA MESEC

cirkuški kabaret

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

25'

Kje?

med obema Cukrarnama

Nastopajoči

Gledališki pevski zbor

Naslov predstave

UPS! (nagrada URBana LJUBLJana 2020)

glasbena intervencija

Ana Desetnica

Ura

18:45

Trajanje

30'

Kje?

stara črpalka

Nastopajoči

Sound de Secà (ŠPA)

Naslov predstave

POSSÉ

ritmično-tolkalska predstava

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

25'

Kje?

park na Ambroževem trgu

Nastopajoči

UnderTree

Naslov predstave

IZRUVANI (nagrada URBana LJUBLJana)

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

20:15

Trajanje

30'

Kje?

med obema Cukrarnama

Nastopajoči

Čupakabra

Naslov predstave

ŠOLA ZA ZMAJE (nagrada URBana LJUBLJana 2020)

cirkuška predstava z ognjem

Ana Desetnica

Ura

21:15

Trajanje

50'

Kje?

športni park Poljane

Nastopajoči

Ondadurto Teatro (ITA)

Naslov predstave

MERAVIGLIA!

spektakel

Ana Desetnica

Ura

12:00

Trajanje

15'

Kje?

park na Ambroževem trgu

Naslov predstave

URBana LJUBLJana 2020 – podelitev nagrade odličnosti

razglasitev zmagovalca

Ana Desetnica

Ura

12:30

Trajanje

35'

Kje?

stara črpalka

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro

Naslov predstave

ZADNJI ULOV

interaktivna ekološka predstava

Ana Desetnica

Ura

13:00

Trajanje

180'

Kje?

park na Ambroževem trgu

Nastopajoči

Drago Zadnikar

Naslov predstave

ZELENA IGRALA

igrala in igre iz odpadnih materialov

Ana Desetnica

Kamnik

Ankaran

Radovljica

Nova Gorica

Sežana

Celje

Škofja Loka

Ilirska Bistrica

Maribor

Radovljica

Ankaran (Primorski poletni festival)

Gornja Radgona

Kamnik (Kamfest)

Maribor (Ana Desetnica na Lentu)

Postojna (Zmaj 'ma mlade)

Vrhnika (Ulični petki)