25. Ana Desetnica 2022 Ljubljana, 2. Dan

Dana Auguštin & Alan Ropoša (SLO/CRO)

Predstava, ki skozi preplet giba(nja) na tleh in v zraku v poetično celoto združuje sodobni ples in sodobni cirkus, prikazuje in pripoveduje zgodbo o posamezniku, ki živi v ponorelem svetu; o vlogi, ki je ta ne želi več igrati; o igri, katere del ne želi več biti; in o iskanju rešitve. Predvsem pa je to zgodba o ljubezni.


A poetic interlacement of movement in the air and on the floor, the performance combines contemporary dance and contemporary circus. This is a story about an individual who lives in a crazy world; about a role they don’t want to play anymore; about a game they don’t want to be in any longer; and about searching for a solution. However, it’s mostly a love story.

 

VEČ INFORMACIJ / MORE INFO 

 

 

LJUBLJANA

Ura

10:00

Trajanje

40'

Kje?

park Zvezda

Nastopajoči

Ana Monro & Cirkusfera (SLO/SER)

Naslov predstave

40-60 / 40-60

cirkuško gledališče

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

soseska Novo Brdo (pri paviljonu)

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & GPZ (SLO)

Naslov predstave

VESELO NA DELO / HAPPY WORKERS

vokalna intervencija

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica (Galerija Kresija)

Nastopajoči

Quoz a’Durac (CRO)

Naslov predstave

STATIVE / GOALPOSTS

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

soseska Novo Polje (pri knjižnici)

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & GPZ (SLO)

Naslov predstave

VESELO NA DELO / HAPPY WORKERS

vokalna intervencija

Ana Desetnica

Ura

22:00

Trajanje

40'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & Co. (SLO)

Naslov predstave

REKA SEDMERIH IMEN / THE RIVER OF SEVEN NAMES

interdisciplinarna predstava o(b) Ljubljanici

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

naselje Španski borci (pri skupnostnem centru Borc)

Nastopajoči

Tris (SLO/COL/ETH)

Naslov predstave

ENA+ENA=TRI / ONE+ONE=THREE

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

40'

Kje?

park Zvezda

Nastopajoči

Ana Monro & Cirkusfera (SLO/SER)

Naslov predstave

40-60 / 40-60

cirkuško gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

70'

Kje?

pred Mestno hišo

Nastopajoči

Faber Teater (ITA)

Naslov predstave

ŠAMPION IN KOMAR / THE CHAMPIONSHIP AND THE MOSQUITO

popotna predstava na kolesih

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

30'

Kje?

Stritarjeva ulica (zbirno mesto)

Nastopajoči

KUD Ljud (SLO)

Naslov predstave

INVAZIJA / THE INVASION

interaktivna intervencija

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

40'

Kje?

gledališka pasaža na Čopovi

Nastopajoči

Senke i oblaci (MKD)

Naslov predstave

POROKE ŽIVALI IN STVARI / WEDDINGS OF ANIMALS AND THINGS

senčno gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

40'

Kje?

Stritarjeva ulica (Galerija Kresija)

Nastopajoči

Cesar Mostacho (CHI)

Naslov predstave

RAVNOVESJE / BALANCE

klovnaža

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

35'

Kje?

Park slovenske reformacije

Nastopajoči

Globus Hystericus (SLO)

Naslov predstave

SANJE ULIČARJEV: PESEM ZA PARK / STREET ARTISTS’ DREAM: A POEM FOR PARK

varietejska ulična predstava

Ana Desetnica

Ura

21:15

Trajanje

30'

Kje?

ploščad pred Figovcem

Nastopajoči

Društvo IMPRO (SLO)

Naslov predstave

ULIČNI KVIZ / STREET QUIZ

improvizacijska predstava

Ana Desetnica

Ura

22:00

Trajanje

45'

Kje?

Park slovenske reformacije

Nastopajoči

One Two Many (HUN)

Naslov predstave

SKUPAJVTEM / INTHISTOGETHER

eksperimentalni cirkus

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

70'

Kje?

pred Mestno hišo

Nastopajoči

Faber Teater (ITA)

Naslov predstave

ŠAMPION IN KOMAR / THE CHAMPIONSHIP AND THE MOSQUITO

popotna predstava na kolesih

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

Štepanjsko naselje (končna postaja LPP 5 & 9)

Nastopajoči

Tris (SLO/COL/ETH)

Naslov predstave

ENA+ENA=TRI / ONE+ONE=THREE

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

180'

Kje?

pred Mestno galerijo

Nastopajoči

Sienta la Cabeza (ESP)

Naslov predstave

DA TI GREDO LASJE POKONCI / GET YOUR HEAD TOGETHER

frizerski šov ob glasbi

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

50'

Kje?

Stritarjeva ulica (zbirno mesto)

Nastopajoči

Mileta Cvijanović – Cigo (CRO)

Naslov predstave

CIGO POTUJOČI ORKESTER / CIGO ONE MAN BAND

pohodna glasbena komedija

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica (Galerija Kresija)

Nastopajoči

Mobil & Voorsluis (NED)

Naslov predstave

PRAV / REAL

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

park Zvezda

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

ZADNJI ULOV / THE LAST CATCH

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

35'

Kje?

ploščad pred Figovcem

Nastopajoči

Teatro Pachuco / Cie. Giolisu (BEL)

Naslov predstave

NASPROTJE ENEGA / THE OPPOSITE OF A

plesno gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

45'

Kje?

Stritarjeva ulica (zbirno mesto)

Nastopajoči

Adrian Schwartzstein & Jurate Sirvyte Rukstele (ESP/LIT)

Naslov predstave

PRISPELA / ARRIVED

popotna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

120'

Kje?

Park slovenske reformacije

Nastopajoči

Ana Desetnica & prijatelji (SLO)

Naslov predstave

POTOHOD & SLAVNOSTNA OTVORITEV V ŠIŠKI / FESTIVAL ROAD TRIP

velika festivalska povorka

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Quoz a’Durac (CRO)

Naslov predstave

STATIVE / GOALPOSTS

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

30'

Kje?

Park slovenske reformacije

Nastopajoči

Duo Slavica (SLO)

Naslov predstave

DOBRO JUTRO / GOOD MORNING

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

22:00

Trajanje

25'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

KD Priden Možic (SLO)

Naslov predstave

TROL / TROLL

kurjaža

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

45'

Kje?

Stritarjeva ulica (zbirno mesto)

Nastopajoči

Adrian Schwartzstein & Jurate Sirvyte Rukstele (ESP/LIT)

Naslov predstave

PRISPELA / ARRIVED

popotna predstava

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

50'

Kje?

park na Gorazdovi ulici v Šiški

Nastopajoči

Mileta Cvijanović – Cigo (CRO)

Naslov predstave

CIGO POTUJOČI ORKESTER / CIGO ONE MAN BAND

pohodna glasbena komedija

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

180'

Kje?

park na Gorazdovi ulici v Šiški

Nastopajoči

Sienta la Cabeza (ESP)

Naslov predstave

A SE GREMO FRIZERJE? / HAIRDRESSING WORKSHOP

frizerska delavnica

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

35'

Kje?

park na Gorazdovi ulici v Šiški

Nastopajoči

Rok Kušlan (SLO)

Naslov predstave

4 ZGODBE LITOSTROJSKIH ZELENIC

sprehod po domišljijski poti

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

park na Gorazdovi ulici v Šiški

Nastopajoči

Jurij Torkar (SLO)

Naslov predstave

ZDRAVKO IN NJEGOV JOGA TEČAJ DUHOVNE PRERODITVE / ZDRAVKO AND HIS JOGA CLASS OF SPIRITUAL REBIRTH

interaktivna lutkovna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

35'

Kje?

travnik ob Gorazdovi ulici v Šiški

Nastopajoči

Fabla Collective (SLO)

Naslov predstave

ALI PTICE SANJAJO O LETENJU? / DO BIRDS DREAM OF FLYING?

gibalna predstava

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

40'

Kje?

podhod pod Celovško cesto

Nastopajoči

Senke i oblaci (MKD)

Naslov predstave

POROKE ŽIVALI IN STVARI / WEDDINGS OF ANIMALS AND THINGS

senčno gledališče

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

20'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Tomaž Lapajne Dekleva (SLO)

Naslov predstave

MILENA ZUPANČIČ V TEJ PREDSTAVI NE IGRA / MILENA ZUPANČIČ DOES NOT PERFORM IN THIS SHOW

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

30'

Kje?

travnik za Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Čupakabra (SLO)

Naslov predstave

ŠOLA ZA ZMAJE / DRAGON SCHOOL

ognjena veseloigra

Ana Desetnica

Ura

22:00

Trajanje

40'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Danijela Zajc (SLO)

Naslov predstave

GRAVITACIJA PERSPEKTIVE / GRAVITY OF PERSPECTIVE

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica (zbirno mesto)

Nastopajoči

Teatro Pachuco (BEL)

Naslov predstave

ČLOVEK SAKSOFON / SAXOPHONE MAN

pohodna predstava

Ana Desetnica

Ura

11:00

Trajanje

90'

Kje?

Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad 1 v Šiški)

Naslov predstave

O PRIHODNOSTI FESTIVALOV / ON THE FUTURE OF FESTIVALS

simpozij

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

50'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Mileta Cvijanović – Cigo (CRO)

Naslov predstave

CIGO POTUJOČI ORKESTER / CIGO ONE MAN BAND

pohodna glasbena komedija

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

180'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Sienta la Cabeza (ESP)

Naslov predstave

A SE GREMO FRIZERJE? / HAIRDRESSING WORKSHOP

frizerska delavnica

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

35'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

KUD Ljud (SLO)

Naslov predstave

KAKO JE NASTAL SVET? / HOW THE WORLD CAME TO BE?

otroška predstava

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Teatro Pachuco / Cie. Giolisu (BEL)

Naslov predstave

NASPROTJE ENEGA / THE OPPOSITE OF A

plesno gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Jurij Torkar (SLO)

Naslov predstave

ZDRAVKO IN NJEGOV JOGA TEČAJ DUHOVNE PRERODITVE / ZDRAVKO AND HIS JOGA CLASS OF SPIRITUAL REBIRTH

interaktivna lutkovna predstava

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

35'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Quoz a’Durac (CRO)

Naslov predstave

STATIVE / GOALPOSTS

ulični cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

45'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Adrian Schwartzstein & Jurate Sirvyte Rukstele (ESP/LIT)

Naslov predstave

PRISPELA / ARRIVED

popotna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:15

Trajanje

35'

Kje?

Celovški dvori v Šiški

Nastopajoči

Mobil & Voorsluis (NED)

Naslov predstave

PRAV / REAL

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

40'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Cesar Mostacho (CHI)

Naslov predstave

RAVNOVESJE / BALANCE

klovnaža

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

30'

Kje?

travnik za Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Silvia Viviani & Jonas Tomšič (SLO/ITA)

Naslov predstave

SAMO BESEDE – PAROLE PAROLE / JUST WORDS

glasbeno-gledališka predstava

Ana Desetnica

Ura

22:00

Trajanje

25'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Flare performance (AUT)

Naslov predstave

PLES LETEČIH OGNJEV / DANCE OF THE FLYING FIRE

predstava z ognjem

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

210'

Kje?

pred Prekomorci (Trg Prekomorskih brigad v Šiški)

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & Ana Desetnica (SLO)

Naslov predstave

PODRUŽIMO SE! / LET’S HANG OUT!

Ana Desetnica

ra

RADOVLJICA

ŠOŠTANJ