A10 2021 Fb Banner

Atraktiven, sporočilen in žanrsko raznolik umetniški program, ki je obsegal 36 različnih predstav v izvedbi več kot 90 odličnih umetniških ustvarjalcev iz 11 držav (Slovenija, Italija, Nemčija, Španija, Nizozemska, Francija, Švica, Čile, Gana, Velika Britanija in Kolumbija), je od 25. 6. do 4. 7. gostoval v 11 mestih: Mariboru, Kamniku, Gornji Radgoni, Novi Gorici, Šoštanju, Ljubljani, Krškem, Novem mestu, Sežani, Logatcu in Ilirski Bistrici. Na ulicah teh se je odvilo 93 brezplačnih dogodkov, v posebno čast, ponos in veselje pa nam je bilo predvsem prvo gostovanje v Logatcu, ki ga je Ana Desetnica obiskala po volji in na željo njegovih prebivalcev, saj so ti izglasovali, da se program uličnega gledališča uvrsti v participatorni del občinskega proračuna.

Programski vrhunci so bili robotski šov Bog bobna (Ulik Robotik, NEM), super zabavna predstava Konjeniki (Les Goulus, FRA), poetični pohodni performans Dante 453, ki smo ga v Gledališču Ane Monro v koprodukciji s partnerskim festivalom Approdi (ITA) zasnovali ob 700-letnici Dantejeve smrti in naš interaktivni interdisciplinarni uprizoritveni spektakel ob in na Ljubljanici Reka sedmerih imen.

V Ljubljani je festival od 30.6. do 3.7. potekal na čudoviti in navdihujoči lokaciji ob Ljubljanici – med Plečnikovimi zapornicami in Fabianijevim mostom ter med Ambroževim parkom in Šuštarjevim nabrežjem – s čimer smo izpostavili brezčasno arhitekturo Jožeta Plečnika in bližajoče se odprtje novega umetnostnega središča Cukrarna. Dogodke smo izvedli na 6 različnih prizoriščih, ki jih je označevala in okraševala subtilna urbana scenografija, in na katerih so bile na vidnem mestu postavljene table s priporočili za upoštevanje obstoječih preventivnih ukrepov (pogoj PCT, ohranjanje fizične distance, razkuževanje rok).

Del festivalskega programa v Ljubljani (8 različnih predstav) smo prvič neposredno prenašali prek spleta – v formatu SIMS (sinhroni interaktivni multi stream), ki je naša inovacija, in omogoča ogled dogodka (tudi za nazaj) skozi 4 različne perspektive ter igrivo izkušnjo menjavanja teh, zato uporabniku ponuja drugačno, privlačno in edinstveno doživetje ulične umetnosti, ki ga lahko (so)ustvari sam.

Ljubljana

Ura

18:00

Trajanje

30'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

CIRKUS KORONA

sosedsko gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

150'

Kje?

Fabianijev most

Nastopajoči

DNEVNA SOBA

Naslov predstave

ambient

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

35'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Norbert Busschers & Ramona Suresh (NIZ)

Naslov predstave

SHAKESPEARE ZA S SEBOJ

interaktivna pohodna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

45'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Dario Marodin (ITA)

Naslov predstave

EL BECHIN

horor komedija z lutkami

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

30'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Andrej Tomše in Luka Piletič (SLO)

Naslov predstave

DOBRO JUTRO

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

30'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Les Goulus (FRA)

Naslov predstave

KONJENIKI

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

35'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Norbert Busschers & Ramona Suresh (NIZ)

Naslov predstave

SHAKESPEARE ZA S SEBOJ

interaktivna pohodna predstava

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

30'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Gaia Matulli (ITA)

Naslov predstave

ZADENI ME V SRCE

klovnaža

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

40'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Silvia Viviani (SLO) & Lorenzo Zuffi (ITA)

Naslov predstave

DANTE 453

pohodni gledališki performans

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

40'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro & Co. (SLO)

Naslov predstave

REKA SEDMERIH IMEN

interdisciplinarni umetniški spektakel

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

40'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Fadunito (ŠPA)

Naslov predstave

NE-MOBILNO

otroška klovnaža

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

150'

Kje?

Fabianijev most

Nastopajoči

DNEVNA SOBA

Naslov predstave

ambient

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

15'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Ulik Robotik (NEM)

Naslov predstave

BOG BOBNA

robotski šov

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

35'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

ZADNJI ULOV

interaktivna ekološka predstava

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

30'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Gaia Matulli (ITA)

Naslov predstave

ZADENI ME V SRCE

klovnaža

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

15'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Ulik Robotik (NEM)

Naslov predstave

BOG BOBNA

robotski šov

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

25'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Camerata Crostata (SLO)

Naslov predstave

CVETLIČNA RAPSODIJA

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

45'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Dario Marodin (ITA)

Naslov predstave

EL BECHIN

horor komedija z lutkami

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Teater Labaaz (NEM)

Naslov predstave

RAM – RANDOM ACT OF MUSIC

glasbena klovnaža

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

50'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Circo Pitanga (ŠVI)

Naslov predstave

POROČNE VRVI

cirkuško gledališče

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

120'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Drago Zadnikar (SLO)

Naslov predstave

ZELENA IGRALA

igrala in igre iz odpadnih materialov

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

45'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Katjuša Kovačič (SLO)

Naslov predstave

ZELENI ZAKLAD

gibalna delavnica za otroke

Ana Desetnica

Ura

17:00

Trajanje

150'

Kje?

Fabianijev most

Nastopajoči

DNEVNA SOBA

Naslov predstave

ambient

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

40'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Fadunito (ŠPA)

Naslov predstave

NE-MOBILNO

otroška klovnaža

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Norbert Busschers & Ramona Suresh (NIZ)

Naslov predstave

SHAKESPEARE ZA S SEBOJ

interaktivna pohodna predstava

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

45'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Katjuša Kovačič (SLO)

Naslov predstave

ZELENI ZAKLAD

gibalna delavnica za otroke

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

20'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Eric Adonbila (GAN)

Naslov predstave

ŽEHTA

cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

30'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Danijela Zajc (SLO)

Naslov predstave

ETIDA ZA PREPARIRAN KLAVIR IN VRV

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

40'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Mr. Copini (ČIL)

Naslov predstave

HEROCK

glasbeni cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Norbert Busschers & Ramona Suresh (NIZ)

Naslov predstave

SHAKESPEARE ZA S SEBOJ

interaktivna pohodna predstava

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

30'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Les Goulus (FRA)

Naslov predstave

KONJENIKI

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

25'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Društvo IMPRO (SLO)

Naslov predstave

ULIČNI IMPRO KVIZ

improvizacijska predstava

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

40'

Kje?

Šuštarjevo nabrežje

Nastopajoči

Silvia Viviani (SLO) & Lorenzo Zuffi (ITA)

Naslov predstave

DANTE 453

pohodni gledališki performans

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

50'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Sign Dance Collective & Transmitter Performance (VB)

Naslov predstave

MEDPROSTORI

inkluzivno gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

150'

Kje?

Fabianijev most

Nastopajoči

DNEVNA SOBA

Naslov predstave

ambient

Ana Desetnica

Ura

18:00

Trajanje

50'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Circo Pitanga (ŠVI)

Naslov predstave

POROČNE VRVI

cirkuško gledališče

Ana Desetnica

Ura

18:30

Trajanje

20'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Jakob Bergant (SLO)

Naslov predstave

KOSOVC II – NOVO UPANJE

cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

19:00

Trajanje

25'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Aerial Cirkus (SLO)

Naslov predstave

MIR OR

akrobatsko-plesna predstava

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

15'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Ulik Robotik (NEM)

Naslov predstave

BOG BOBNA

robotski šov

Ana Desetnica

Ura

20:00

Trajanje

30'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Jurij Konjar (SLO)

Naslov predstave

GOLDBERGOVE VARIACIJE

plesni performans

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

35'

Kje?

Tu in tam

Nastopajoči

DES_KONECTAR (ŠPA)

Naslov predstave

SPOMINI

interaktivni pohodni eksperiment

Ana Desetnica

Ura

20:30

Trajanje

35'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Teater Labaaz (NEM)

Naslov predstave

RAM – RANDOM ACT OF MUSIC

glasbena klovnaža

Ana Desetnica

Ura

21:00

Trajanje

15'

Kje?

Ambrožev park

Nastopajoči

Ulik Robotik (NEM)

Naslov predstave

BOG BOBNA

robotski šov

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

40'

Kje?

Palača Cukrarna

Nastopajoči

Mr. Copini (ČIL)

Naslov predstave

HEROCK

glasbeni cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

21:30

Trajanje

15'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Mednarodna nagrada odličnosti

Naslov predstave

urbANA ljubljANA 2021

razglasitev zmagovalca

Ana Desetnica

Ura

21:45

Trajanje

25'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

Gledališki pevski zbor (SLO)

Naslov predstave

UPS!

glasbena intervencija

Ana Desetnica

Ura

22:15

Trajanje

35'

Kje?

Stara črpalka

Nastopajoči

KUD Ljud (SLO)

Naslov predstave

KAR SMO (BILI)

gledališko-plesna intervencija

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

30'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

CIRKUS KORONA (ANG)

sosedsko gledališče

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

40'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Fadunito (ŠPA)

Naslov predstave

NE-MOBILNO (ANG)

interaktivni pohodni eksperiment

Ana Desetnica

Ura

10:00

Trajanje

35'

Kje?

Stritarjeva ulica

Nastopajoči

Teater Labaaz (NEM)

Naslov predstave

RAM – RANDOM ACT OF MUSIC (ANG)

glasbena klovnaža

Ana Desetnica

Maribor

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Čupakabra (SLO)

Naslov predstave

KUFR BAND

glasbeni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

30'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

CIRKUS KORONA

sosedsko gledališče

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

30'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Danijela Zajc (SLO)

Naslov predstave

ETIDA ZA PREPARIRAN KLAVIR IN VRV

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

20'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Eric Adonbila (GAN)

Naslov predstave

ŽEHTA

cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

20'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Jakob Bergant (SLO)

Naslov predstave

KOSOVC II – NOVO UPANJE

cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

35'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

KD Priden možic (SLO)

Naslov predstave

POČIVAJTE V MIRU

ulično gledališče

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

35'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Mismo nismo (SLO)

Naslov predstave

ŽONGLERSKI KONCERT

eksperimentalni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

35'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Gledališče Ane Monro (SLO)

Naslov predstave

ZADNJI ULOV

interaktivna ekološka predstava

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

35'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Teater Labaaz (NEM)

Naslov predstave

RAM – RANDOM ACT OF MUSIC

glasbena klovnaža

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

40'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Mr. Copini (ČIL)

Naslov predstave

HEROCK

glasbeni cirkuški šov

Ana Desetnica

Ura

17:30

Trajanje

25'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

UnderTree (SLO)

Naslov predstave

IZRUVANI

sodobni cirkus

Ana Desetnica

Ura

19:30

Trajanje

25'

Kje?

Glavni trg

Nastopajoči

Društvo IMPRO (SLO)

Naslov predstave

ULIČNI IMPRO KVIZ

improvizacijska predstava

Ana Desetnica

Zemljevid Aninih mest